Hypotéky

Hypoteční úvěr (neboli hypotéka) –  je úvěr určený fyzickým i právnickým osobám. Vždy musí být zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným. Hypoteční banky nabízejí v zásadě dva typy úvěrů:

 1. účelová hypotéka, která je striktně vázaná na investici do nemovitosti
 2. neúčelová hypotéka, tzv. americká hypotéka – úvěr lze použít na cokoli

 

Jak pracují finanční poradci na doméně www.hypotekyvolomouci.cz?

Díky několikaletým zkušenostem, kontaktům a praxi finančních poradců dokážeme našim klientům ušetřit na hypotéce a refinancování nemalé finanční prostředky. Poradíme jak se zorientovat na trhu hypoték, porovnáme nabídky jednotlivých bank a jejich služeb. Náš hypoteční servis je zdarma, rychle a bez starostí pro Vás.

U reklamních kampaní a akcí se snažíme lidem poradit s dalšími důležitými podmínky kampaně, které častokrát nejsou tak propagované. Jinými slovy se snažíme lidem říci i B nejen A, které se prezentuj na veřejnost.

 

Před schválením hypotečního úvěru s klienty projednáme související požadavky bank:

 • dostatečnou bonitu klienta – spočítáme měsíční příjmy, výdaje a životní minima (zajištění finančních rezerv)
 • pomůže nastavit další parametry hypotečního úvěru (splatnost, délku fixace, výši měsíčních splátek, doplňkové služby banky a další)
 • upozorníme na jednotlivé poplatky bank – žádné skryté poplatky
 • zjistíme maximálně dosažitelnou výši hypotečního úvěru pro klienta
 • poradíme na co peníze využít – splnění účelu úvěru, kombinace účelu
 • poradíme se zástavou nemovitosti pro banku – vhodnost a výše zástavy
 • poradíme s pojištěním hypotéky – výběr z několika variant pojištění
 • poradíme s pojištěním nemovitosti – nestranný výběr z mnoha pojišťoven
 • poradíme s vinkulací k pojistné smlouvě
 • poradíme s kladnými referencemi na realitní kanceláře

 

Vážení klienti,

jestliže chcete mít jistotu správného rozhodnutí, chcete mít správně nastavené úvěrové podmínky, doplňkové služby bank k úvěru, vyznat se v úvěrové dokumentaci, ušetřit čas a peníze, budeme rádi, když se na nás obrátíte. Postaráme se Vám o celý průběh schválení hypoték, vyjednáme nejnižší možnou úrokovou sazbu a další podmínky spojené s úvěrem vč. podmínek čerpání.

Sjednejte si schůzku s finančním poradcem

Garantujeme vám, že údaje nebudou použity pro žádné reklamní účely.
Odesláním výpočtů nebo kontaktních údajů nevzniká právní nárok na poskytnutí hypotéky.

Souhlasím s uvedenými podmínkami

 

Účel úvěru:

 • koupě nemovitosti do osobního vlastnictví (bytu, rodinného domu, stavebního pozemku)
 • koupě družstevního podílu a úhrada členského podílu
 • koupě podílu nemovitostí za účelem vypořádání spoluvlastnických, dědických podílů, společného jmění manželů
 • financování výstavby nemovitosti, případně i nástavby, vestavby, přístavby
 • financování rekonstrukcí, modernizace a oprav nemovitosti
 • refinancování stávajícího účelového úvěru od banky či stavební spořitelny, který byl použit na investici do nemovitosti
 • zpětné proplacení vlastních finančních prostředků investovaných do nemovitosti
 • konsolidace účelových a neúčelových půjček (používá se americká hypotéka)

 

Typy hypotečních úvěrů:

Hypotéka bez dokládání příjmů – tyto hypotéky jsou v praxi dražší než ostatní a banka je zpravidla ochotna klientovi půjčit maximálně 50 % až 60 % ceny nemovitosti.

Americká hypotéka – Bezúčelový hypoteční úvěr, kdy není financování zaměřeno pouze nemovitosti.

Australská hypotéka – Hypoteční úvěr s degresivním výpočtem úrokové sazby.

Hypotéka na pronájem – V případě financování koupě nemovitosti sloužící k pronájmu banka umožňuje variantu tzv. Buy to Let (započítání příjmů z budoucího pronájmu). U této varianty je možné započítat do příjmů žadatele příjmy z budoucího pronájmu, a to 60 % obvyklého nájemného stanoveného externím odhadcem banky.

Předhypoteční úvěr – Předhypoteční úvěr je typ spotřebitelského úvěru, který je určen pro financování investic do nemovitostí. Je poskytován v kombinaci s následným hypotečním úvěrem. Umožňuje realizovat investiční záměr klientům, kteří na přechodnou dobu nemají k dispozici nemovitost vhodnou k zajištění hypotečního úvěru a mají zájem o poskytnutí hypotečního úvěru. Často je využíván pro překlenutí období před převodem družstevního bytu do osobního vlastnictví, typicky s roční splatností. Vlastník družstevního bytu totiž nevlastní nemovitost, kterou by mohl ručit, nýbrž jen právo k užívání družstevního bytu.

Hypotéka s neúčelovou částí – Tato hypotéka je úvěr, který lze použít nejen na investice do nemovitosti, tzv. „účelová část“, ale současně i na financování, jehož účel banka nesleduje, tj. „neúčelovou část“, zpravidla se jedná maximálně do výše 20 % z aktuálně vyčerpané účelové části.

Hypotéka zpětně – Tato hypotéka umožňuje proplatit zpětně vložené peníze z vlastního do nemovitosti.  Zpětně proplatit je možné částku nad 1.880.000,- Kč. Na nižší částku je možné využít Americkou hypotéku.

Částku zaplacenou na úrocích z hypotéčního úvěru sníženou o státní podporu lze odečíst ze základu daně z příjmu fyzických osob, a to až do výše 300.000,- Kč ročně. Podmínkou je, aby hypoteční úvěr řešil bytové potřeby toho, kdo si úrok odečítá.

 

Státní finanční podpora

Na základě žádosti vám zprostředkujeme k hypotečnímu úvěru na starší nemovitost státní podporu dle nařízení vlády č. 249/2002 Sb. ve znění nařízení vlády č. 32/2004 Sb. Podpora je určena pro žadatele do 36 let, může být přiznána k hypotečnímu úvěru na koupi bytu nebo rodinného domu s jedním bytem a je vyplácena po dobu splácení úvěru, nejdéle však 10 let.

NABÍDKA NAŠICH SLUŽEB

Spolupracujeme


 
 

Nabídka realit